Ablakpárkány rögzítése otthon - Ez nem is olyan bonyolult!
A kül- és beltéri párkány többfunkciós elem. Egyrészt esztétikusabb látvány nyújt egy ablakpárkányal ellátott nyílászáró, másrészt ez a produktum fokozza az ablak hőszigetelési képességét. De milyen párkányt érdemes választani és a legfontosabb kérdés, hogy hogyan történik az ablakpárkány rögzítése? A következő bejegyzésben erről is szó lesz. Tarts velem te is, ha többet megtudnál magáról a folyamatról!
Szükség van-e párkányra?
Általában a ház típusától és az ablak környékének kialakításától is függ az, hogy beszerezzük-e a párkányt vagy sem, de szerintünk jó, ha van, hiszen számos szempontból hasznos. Árnyékolástechnikai weboldalunk kínálatában ezért a legjobb minőségű párkányokat gyűjtöttük össze a vásárlók számára.
A párkány ideális tárolóhelyet biztosít számunkra; ide tehetjük virágainkat, dísztárgyainkat, ugyanakkor egyfajta sajátos “tömítésként” is funkcionál a fal és az ablak között, aminek köszönhetően hatékonyabb lesz a szigetelés. Ez nagyon fontos, mert télen a hideg, nyáron a meleg levegő ellen nyújt védelmet.
A kültéri változatok a ház falait is megóvják a beázástól, felfogják az esővizet, ráadásul sokáig hasznosíthatjuk őket.
Érvek a kültéri ablakpárkányok mellett
A ház vagy lakás falát nem kíméli az időjárás, így egyre többen döntenek a kültéri párkányok mellett. A műanyag termékek igencsak népszerűek, ez nem csupán megfelelő ár-érték arányuknak tudható be, hanem a kialakításuknak is. Masszív PVC-ből gyártják őket, vagyis a környezeti hatásoknak is képesek ellenállni.
Műanyag párkányaink hosszú-hosszú éveken át védik a falat, s biztosak lehetünk abban, hogy nem szorulnak majd gyakran cserére. Ezeket a jól bevált darabokat mindenki ismeri.
Természetesen alumínium darabokkal szintén találkozhatunk a piacon, ezek még tartósabbak, de lényegesen drágábbak, mint a műanyag termékek. Ezeket egyébként beszerezhetjük új, extrudált kivitelben is.
Ablakpárkány rögzítése - Hogyan és milyen eszközökkel csinálhatjuk?
Most a kültéri műanyag ablakpárkány beépítése kerül előtérbe, ám valamennyi darab esetében hasonlóképpen járhatunk el. Ezek lesznek a teendőink:
- Mérjük le a párkány szélességét és mélységét! Azt kell megnéznünk, hogy be tudjuk-e tolni az ablak alá vagy sem. Csak akkor lesz teljesen betolható, ha az ablak és a káva között legalább 2 cm-es hely van. A mélységet az ablak síkja és a fal végleges síkja közötti távolsággal tudjuk meghatározni, illetve ehhez még plusz 4 cm jön.
- Ezután tisztítsuk meg a párkány helyét!
- Vágás. A méretre vágás lényeges, ám sokszor már a rendeléskor megadhatjuk a méretet. Ha viszont a falak nem egyenesek, akkor lehet, hogy tovább kell igazítani a méreten. Amennyiben ez is megtörtént, feltehetjük a végzárókat.
A beépítés további munkálatai
Mindig lejtsen az ablakpárkány, mert csak így tud lefolyni róla az esővíz! A beépítéshez a párkány alját ragasztóhabbal kell bekenni, de ez ne purhab legyen, mert akkor időközben elmozdulhat a párkány. A folyamat alatt le kell súlyozni a terméket.
Amikor a hab már megkötött, levehetjük a súlyokat, aztán szilikonnal ki kell húzni az ablak és a párkány közötti részt. Végül, tisztítsuk meg a könyöklőt és helyezzük fel a takarólécet!
Látod? Az ablakpárkány rögzítése házilag is megoldható, csak oda kell figyelni arra, hogy mit csinálunk. Amennyiben a fentebb felsorolt lépéseket betartod, neked is könnyen fog menni.