Mire jó a szúnyogháló ajtóra szerelhető kefés ajtószigetelő?
A kefés ajtószigetelő egy praktikus kiegészítője a nyíló vagy toló működtetésű szúnyogháló ajtóknak, ugyanis hatékonyan gátolja a por és más szennyeződések bejutását a lakásba, továbbá csökkenti a huzatot.
A szúnyoghálók szükségességét ma már senki sem vitatja, akár vidéken, akár városban él, hiszen szúnyogok, darazsak, poloskák és más mászó és repülő rovarok mindenhol előfordulnak, ráadásul hívatlanul lepik el az otthonainkat. Nagy dilemma azonban, hogy milyen típusú rovarhálót válasszunk, melyik az, ami esztétikailag is megfelel, illetve hatékony a pici, de annál kellemetlenebb betolakodókkal szemben. Szerencsére ma már nem a ronda zöld vagy sárga vastag hálók jelentik az egyetlen megoldást, hanem kaphatók vékony, a kilátást nem gátló műanyag és üvegszálas alternatívák. És az ablakok védelme mellett a terasz- és bejárati ajtókra is választhatunk ilyen szerkezeteket, ezek hasznos alkatrésze a webshopunkban kapható fehér színű kefés ajtószigetelő is. Nézzük, nálunk miből lehet válogatni!
Hogyan védekezhetünk a rovarok ellen?
Akik korábbi rossz tapasztalataik alapján elvetik a szúnyoghálók alkalmazásának ötletét, azok többféle védelem közül választhatnak. A már bejutott rovarok ellen a különféle rovarirtó vegyszerek jelenthetnek megoldást, azonban ezek bizonyos mértékig az emberi szervezetre is károsak, irritálják a légzőszerveket, sőt sokak szerint büdösek is. Léteznek ma már konnektorba csatlakoztatható vagy USB töltős elektromos és ultrahangos készülékek is, amelyek egyrészt távol tartják a szúnyogokat, legyeket, másrészt megölik azokat. Hatékonyságuk kérdéses, ráadásul nem túl gusztusos, hogy rovartetemek maradnak hátra.
A leghatékonyabb védelmet a nyílászárókra szerelhető szúnyoghálók nyújtják. A kivitelt, a felszerelést, valamint a várható élettartamot illetően többféle típus közül válogathatunk, de abban mindegyik megegyezik, hogy szinte láthatatlan védelmet nyújt. Ha szúnyoghálóval szereljük fel az ablakokat és ajtókat, mentesülhetünk a rovaroktól, ezek ugyanis eleve kizárják a bejutásukat.
Milyen szúnyoghálót válasszunk az ajtókra?
Fix és mozgatható, rolós szúnyogháló típusok közül választhatunk, előbbiek előnye egyben a hátránya is, vagyis nem mozgathatók, így olyan nyílászárókra ajánljuk, amelyeket nem gyakran nyitunk-zárunk. Ajtók esetében tehát ez a megoldás nem praktikus. De akkor milyet válasszunk, mert hogy szükség van rá, az nem kérdés.
A szúnyogháló függönyök nem igazán alkalmasak a lakóterek védelmére, sem a port, sem a rovarokat nem zárják ki, szélben használhatatlanok. A rolós szúnyogháló ajtók esetében is jók lehetnek, de még praktikusabb, ha toló- vagy nyíló ajtós alternatíva mellett döntünk. A tolóajtós verzió kisebb nyílászárókra, illetve abban az esetben lehet jó, ha helyszűkében vagyunk, illetve a nyílászáró is tolóajtós.
A nyíló szúnyogháló ajtó a legelőnyösebb megoldás, megkönnyíti a szellőztetést és a közlekedést, használaton kívül pedig könnyen eltávolítható.
Az extra védelem érdekében válasszon ajtószigetelőt!
A szúnyogháló ajtók hatékonyságát fokozhatjuk, ha a keret aljára kefés ajtószigetelőt szerelünk, ezzel ugyanis megvédhetjük az otthonainkat a huzattól, a portól és a mászó rovaroktól.
Nyíló és toló szúnyogháló ajtókra egyaránt installálható. Az öntapadós kivitelnek köszönhetően egyszerűen, házilag is felrakható, méretre vágható.
Szúnyoghálókkal és alkatrészekkel, valamint árnyékolókkal kapcsolatban keress minket, illetve hasznos tanácsokért olvasd el blogbejegyzéseinket!