Alumínium párkány beépítése néhány egyszerű lépésben
Amikor nyílászárót választunk, akkor egyszerre több szempontot is figyelembe kell vennünk; például a rendelkezésünkre álló helyet, annak környezetét és a személyes igényeinket. Ma már szinte minden nyílászáró rendelkezik párkánnyal, amelynek ugyancsak több funkciója van. Ha sikerült eldönteni, melyik típus való nekünk, akkor még mindig maradt néhány elintéznivaló. Az alumínium párkány beépítése egy olyan feladat, amelyet a legtöbben, ha tehetik, átpasszolnak másnak. Pedig nem egy nagy ördöngösség.
Bejegyzésünkben most meg is mutatjuk, hogyan kell ezt csinálni. Tarts velem, amennyiben számodra szintén aktuális a téma!
Miért jobb az alumínium párkány?
Napjainkban már a műanyag párkány is ugyanolyan jó minőségű, mint a fém változat, tehát nem szeretnénk kijelenteni, hogy az egyik jobb a másiknál. Mégis, az alumínium párkányokhoz sokszor olyan előnyöket társíthatunk, amelyek miatt valóban különösen hasznosnak bizonyulnak számunkra. Alumínium párkányaink között több praktikus produktum képviselteti magát, de mielőtt bárki nagy vásárlásba kezdene, érdemes többet megtudni ezekről a termékekről. Kezdjük mindjárt az elején!
Az alumínium változatok a legkeresettebb párkányok közé sorolhatók, s előszeretettel alkalmazzák őket kültéren. Könnyen formázhatók, alakíthatók és talán a legnagyobb előnyük, hogy időtálló szerkezettel bírnak; ellenállnak a napsütésnek, az esőnek.
Az extrudált daraboknak köszönhetően, a külső megjelenés miatt sem kell aggódnunk, ráadásul az erős szél és a jégeső sem tesz majd komolyabb károkat bennük.
Az alumínium párkány beépítése gyorsan, egyszerűen
Az alumínium párkány beépítése, valamint az ehhez hasonló feladatok, nem tartoznak éppen a kedvenc elfoglaltságaink közé, pedig ezeken is túl kell jutnunk. Lássuk, hogyan tudjuk mi magunk megoldani ezt a helyzetet!
Ahhoz, hogy lefolyhasson a párkányról a víz, lejtéssel kell azt beépíteni, tehát az ablakstukkónak 2 fokos lejtési szöget kell biztosítanunk. A kávában az alsó részt ennek megfelelően készíthetjük el, csemperagasztó segítségével.
Az ablakkáva bemetszésének méretét vigyük az alumínium lemezére, jelöljük be a vonalakat derékszög és filctoll segítségével! Az esetleges túllógásokat kézi flexszel igazíthatjuk ki, de méretre vágott termékek esetében ezzel nem kell bajlódni. A felrajzolt vonalak mentén vághatjuk végig az anyagot.
A kültéri ablakdísz hátoldalát ragasztóhabbal kell ellátni, a hab egyenletes eloszlása biztosítja majd a stabil tartást.
További munkálatok
3-5 perc várakozás után (miután a ragasztóhab megbőrösödött) beszerelhető a párkány, így szépen és lassan lehúzható róla a védőfólia is. A fugázás előtt érdemes leragasztani a széleket ragasztószalaggal.
Az ablakpárkány és a homlokzat közötti rést ki kell fugázni. Nagyon precízen dolgozzunk, mert ez a tömítőanyag gátolja meg azt, hogy később az esőcseppek behatoljanak. Nedves ujjal is behúzhatjuk a ragasztót.
Ha ezzel is megvolnánk, akkor levehetjük a korábban feltett védőréteget. A párkány lezárása általában masszív PVC elemekkel történik, tehát ezek felhelyezése lesz a legutolsó lépés.
Ha a fentebb felsorolt lépéseket követed, akkor hamar beépíthető lesz bármelyik párkány. Amennyiben további kérdéseid vannak a munkafolyamatot illetően, akkor látogass el bátran árnyékolástechnikai weboldalunkra, ahol profi segítséget kaphatsz!