Az árnyékolók vásárlása soha nem volt még ilyen egyszerű!
Az árnyékolók vásárlása sok fejtörést okoz az otthonok tulajdonosainak, ugyanis a széles választékból nem könnyű kiválasztani az optimálisat. A nehézségeit tetézi, hogy a szaküzletekben külső és belső, valamint teraszárnyékolók, illetve árnyékoló rendszerek közül választhatunk, és sokan azt sem tudják, melyik típus mire alkalmas, milyen előnyei és hátrányai vannak.
Számos technológiai újítás, valamint az okoseszközök és intelligens megoldások révén az árnyékoló szerkezetek szerepe mára még inkább felértékelődött, és a fenntarthatóság és az energiahatékonyság jegyében egyre korszerűbb megoldások születnek. Bejegyzésünkben bemutatjuk a különféle árnyékolókat, hogy a legjobbat választhasd.
Multifunkciós árnyékolók
Az árnyékoló szerkezetekre szükség van, különböző funkcióknak tesznek eleget, és az energiahatékonyság előtérbe kerülésével ma már az épületek fontos részei, amelyek túlszárnyalták eredeti rendeltetésüket. Elsősorban, ahogy a nevükből is kitűnik, a nap elleni védelmet szolgálják, védenek az időjárás viszontagságai ellen, továbbá szabályozzák a bejutó fény és hő mennyiségét, csökkentik a zajterhelést, illetve a hőszigetelésben, a tűz- és betörésvédelemben is szerepet játszhatnak.
Univerzális, minden igényt egyaránt kielégítő árnyékoló nem létezik, de törekedni kell az optimális megoldásra. Valamennyi funkció kielégítését többféle típus kombinációjával érhetjük el. A korszerű árnyékolás rétegzett, ún. árnyékolástechnikai szendvicsszerkezettel valósítható meg, amelynek része a külső és belső árnyékolás, az ablakszerkezet, valamint egyes homlokzati elemek.
Hogyan kezdjünk neki az árnyékolók vásárlásának?
Az árnyékolástechnika hatékonyan szabályozza az élettérbe érkező fény- és hőmennyiséget. Minden helyzet más és más, ahogyan minden épület is, így egyedileg kell meghatározni az árnyékolástechnikai szerkezeteket.
Először is döntenünk kell arról, hova és miért szeretnénk az árnyékolást, mi a célunk vele, majd ennek megfelelően választhatunk típust. A külső árnyékolók az üvegfelületek külső oldalára kerülnek, így hatékonyan kívül tartják a napsugárzást, fokozzák a teraszajtók és ablakok hőszigetelő képességét. Energiát takarítanak meg, mivel nyáron csökkentik a hűtési szükségletet, ráadásul jóval egészségesebben, mint egy légkondicionáló. De a sötétítés révén kellemes körülményeket teremtenek az alváshoz is. Az esztétika, a stílus és a hangulat szempontjából meghatározó elemei az épületeknek.
A belső árnyékolók az üvegfelület belső oldalára kerülnek, ezért a hőszabályozásban nem vesznek részt olyan hathatósan, mint a külső megoldások, azonban díszítő erejük és sötétítő képességük miatt alkalmazzuk.
Milyen megoldások közül választhatunk?
A redőny az egyik legrégebbi és legnépszerűbb külső árnyékoló, amely könnyen, gyorsan és szinte bárhová felszerelhető. Funkciója a sötétítés, illetve a hő- és hangszigetelés, de véd a kíváncsi tekintetek ellen, illetve megnehezíti az ablakon keresztüli bejutást. Különböző típusokban és anyagokban választható.
A modern, fix vagy mozgatható lamellás zsaluzia fény-, hő-, akusztikai és fizikai védelmet is nyújt, jól szabályozza a szobába jutó fény mennyiségét.
A zsalugáterek látványosak, hangulatosak és természetes hő-, valamint hang- és fizikai védelmet nyújtanak, utólag is felszerelhetők bármilyen típusú nyílászáróra.
A belső árnyékolók közül a sötétítő függöny az egyik legnépszerűbb megoldás, de kedvelt még a reluxa, a szalagfüggöny, a roletta és a rolók különböző fajtái, válassz webáruházunk kínálatából!