
Milyen árnyékolószerkezet biztosíthat optimális hangszigetelést ablakra?
Otthonainkban csendre, nyugalomra vágyunk, azonban ez egy forgalmas, zajos környéken nagy kihívás lehet, és különféle műszaki megoldásokat tesz szükségessé, többek között hangszigetelés ablakra való alkalmazását.
A korszerű, két- vagy háromrétegű üvegezéssel ellátott hőszigetelt ablakok nemcsak a hőszigetelésben játszanak szerepet, a külső környezet zajait is megszűrik. De tovább fokozhatjuk a nyugalmunkat, ráadásul hozzájárulhatunk a rezsiszámlák csökkentéséhez is, ha redőnyt szereltetünk az ablakokra. Milyen előnyökkel jár a klasszikus árnyékoló? Milyen redőnyt válasszunk?
Válassz multifunkciós redőnyt!
Tudtad, hogy az árnyékolók királynője, a redőny nemcsak a túlzott napsütés távol tartására és a helyiségekbe bejutó fény szabályozására, valamint a kíváncsi tekintetek kirekesztésére szolgál? A korszerű, műanyagból és alumíniumból készült konstrukciók más területeken is hasznosnak bizonyulnak, magasabb szintre emelik az épületek hőszigetelését, sőt a zajvédelemben is részt vesznek.
Számos különböző típusú árnyékoló szerkezet közül választhatunk, ha a tűző napsütés és az azzal járó meleg ellen szeretnénk tenni a lakásban és a teraszon. Lényegesen olcsóbb megoldást jelentenek, mint energiapazarló légkondicionálót üzemeltetni a hőmérséklet csökkentésére. Az üvegfelületek külső oldalára kerülő szerkezetek hatékonyabbak mind a meleg, mind a hideg, sőt még a külső zajok ellen is. A redőnyök tökéletes megoldást nyújtanak minden tekintetben.
Hangszigetelés ablakra, avagy a műanyag- és alumíniumredőnyök
A kezdetben fa lamellákkal készült redőnyöket mára felváltották a műanyag és alumínium alternatívák, amelyek minimális karbantartás mellett is tartósak, sőt a légkamrás kialakításnak köszönhetően kiváló hő- és hangszigetelők is. Bár a hőszigetelt nyílászárók önmagukban is jelentősen képesek csökkenteni az épületek hőveszteségét és a környezet zajait, redőnnyel kiegészítve még kellemesebb klímát és még nagyobb csendet teremthetünk otthonainkban, még inkább védettek lehetünk az időjárás viszontagságaival szemben, különösen a téli időszakban.
A műanyag redőnyök árban kedvezőbb opciót kínálnak, azonban az alumínium redőnyök ellenállóbbak, tartósabbak és a hangszigetelés szempontjából is kedvezőbbek. Ezek lécei között ugyanis nem levegőt, hanem jó hő- és hangszigetelő tulajdonságokkal rendelkező speciális töltőanyagot tartalmaznak. Amennyiben tehát a zajcsökkentés, az éjszakai nyugalom biztosítása a célunk, ezt válasszuk! Számos előnyüket élvezhetjük a téli időszakban, ezekről egy korábbi bejegyzésünkben bővebben is olvashatsz.
Növelhető-e még a nyílászárók hangszigetelő hatása?
A redőnyök maximális hő- és hangszigetelő hatását természetesen akkor élvezhetjük, ha teljesen leeresztjük a palástot, ezáltal a lécek szorosan, rés nélkül zárnak, mintegy védőpajzsot képezve a külső hatások ellen.
És amennyiben tehetjük, vagyis a homlokzat szigetelése előtt helyezzük el az árnyékolót, a vakolható tokos változatot válasszuk, az ugyanis akusztikailag kedvezőbb kialakítású. A külső tokos redőnyök esetében ugyanis a szabadon hagyott redőnyszekrény hatványozottabban továbbítja a hanghullámokat, kevésbé hatékony a zajokkal szemben.
Tedd komfortosabbá az otthonodat, szereld fel az ablakokat és az ajtókat redőnnyel! Takarítsd meg a munkadíjat, csináld magad, webáruházunkban minden alkatrészt megtalálsz hozzá!