Melyek a harmonikaajtó részei? Cikkünkből most kiderül!
Mindenki ismeri a harmonikaajtót. Azért kapta ezt a nevet, mert valóban hasonlít a hangszerhez, így könnyen betolható és kinyitható. Tulajdonképpen bármilyen helyiség bejáratára felszerelhető, ám a leggyakrabban előtér- vagy fürdőszobaajtóként funkciónál. De melyek a harmonikaajtó részei? Ezt azért fontos tudnunk, hogy szükség esetén könnyen kijavíthassuk az esetleges hibákat.
A következő cikkben tehát együtt utánajárunk, hogy pontosan miből is áll ez a sajátos nyílászáró és eláruljuk, hogy mi jellemzi a minőségi alkatrészeket. Tarts velem, ha úgy érzed, hogy aktuális a téma!
Hol vehetjük hasznát a harmonikaajtónak?
Sokan csak a kisebb méretű helyiségek bejáratára tesznek fel harmonikaajtót; ilyen lehet a fürdőszoba, a tárolóhelyiség vagy a konyha, de számos esetben a gyerekszoba ajtaja is ilyen. Árnyékolástechnikai webáruházunkban nemcsak speciálisan megtervezett árnyékolókkal, de harmonikaajtókkal egyaránt találkozhatsz. A kérdés csak az, valóban szükséged van-e rá. Tudom, tudom, téged most az érdekel, hogy miért jó neked az, ha ezt az ajtótípust választod.
Valójában hatalmas előnyökkel jár egy ilyen ajtó beszerelése, hiszen a hagyományos ajtók esetében körülbelül 1 négyzetméternyi hely marad kihasználatlanul. Legyen a lakásban csak 3 ajtó, az már jóval több lesz, mint 1 négyzetméter. Napjainkban tehát kiemelten fontos a maximális helykihasználás, ezért a tolóajtók a legnépszerűbbek.
A különleges harmonikaajtóval ez is lehetséges, sőt, a térelválasztásban szintén a segítségünkre lehet.
A harmonikaajtó részei - Milyen alkatrészekkel tehető teljessé a termék?
A harmonikaajtó részei közé azok a produktumok tartoznak, amelyek működőképessé, használhatóvá teszik az ajtót. Ezek a speciális alkatrészek lehetővé teszik a gyors cserét, vagyis bármilyen hibával is szembesülünk, nem feltétlenül szükséges a teljes ajtót a kukába dobni. Lássuk, pontosan miről is beszélünk!
A kilincs az egyik leggyakrabban használt termék és értelemszerűen a kihúzásban, betolásban segédkezik. Mivel nap mint nap szükség van rá, ezért előfordulhat, hogy egy idő után már nem bírja úgy a strapát, ilyenkor egyszerűen csak ki kell cserélni azt.
Aztán ott van az ún. tipli, aminek az elsődleges feladata, hogy a főlamellát rögzítse a pántprofilhoz.
Nem szabad megfeledkezni a görgőről sem. Ezt már a főlamellába kell csavarozni, s ez csúszik a felső sínben.
Általában az alkatrészek többsége strapabíró műanyagból készül, és többféle színárnyalatban is beszerezhetjük azokat. Látod? Felesleges lenne ennyiért kidobni az egész ajtót!
Honnan tudhatjuk, hogy az alkatrész cserére szorul?
Ezt nem nehéz észrevenni, mivel a legtöbbször szemmel is látható a probléma. Előfordulhat azonban, hogy a működésben rejlik a hiba; nem úgy tudjuk behúzni, akadozik a sínben az ajtó, stb. Ha pedig a kezünkben marad a kilincs, szintén akad némi teendő.
Úgy gondolom, hogy ezek viszonylag ritkán fordulnak elő, hiszen egy jó minőségű alkatrész hosszú-hosszú éveken át jó szolgálatot tesz majd. Mindenesetre nem árt rendszeresen ellenőrizni az ajtó állapotát, biztos, ami biztos.
Remélem, hogy hasznosnak találtad a bejegyzést és te is bátran döntesz a harmonikaajtó mellett. Akár ajtóra, akár valamilyen színben passzoló kiegészítőre van szükséged, keresd bátran kínálatunkat, amelyben minden ehhez szükséges eszközt megtalálsz!