Hogyan történik a műanyag ablakpárkány felragasztása? Házilag is megoldható!
Amikor párkányt választunk, akkor általában egy valamire törekszünk; arra, hogy tartós megoldással gyarapítsuk a környezetünket. De sokszor nem vesszük figyelembe a lényeget. Nemcsak az számít, hogy milyen minőségű termékeket vásárolunk, hanem az is, hogyan, milyen technikával és eszközökkel helyezzük fel azt. A műanyag ablakpárkány felragasztása abszolút nem bonyolult, ám aki még nem csinált ilyet, nem biztos, hogy tudja, hogyan kezdje el.
Éppen ezért, a következő bejegyzésben ebben szeretnénk segíteni neked. Tarts velünk!
A tervezés és a felmérés jelentősége
Bárki bármit mond, a munka megalapozása a legfontosabb, tehát egyértelmű, hogy ez a párkány esetében sincs másképpen. Árnyékolástechnikai weboldalunkon még több hasznos tippet kaphatsz, ha jobban elmerülnél ebben a világban, de bízunk benne, hogy segítségünkkel a műanyag párkány felragasztása neked is menni fog.
Az első lépés a felmérés; megmérjük a helyet, ahova a párkány kerül majd, ami annak hosszával és mélységével kezdődik. Érdemes ellenőrizni, hogy a párkány betolható-e az ablak alá vagy csupán ütköztetni tudjuk azt. Betolni akkor tudjuk, ha megvan a káva és az ablak között a 2 cm-es hézag.
Ha ezt tudjuk, akkor már a mélység is egyszerűbben meghatározható. Az ablak síkjának és a fal végleges síkjának a távolságához adnunk kell még 4 cm-t.
A szélesség esetében úgy kell kalkulálni, hogy a káva legszélesebb pontja 0,5 cm. A végzáró veszi majd fel a maradék helyet.
Kezdődhet a munka! Így történik a műanyag ablakpárkány felragasztása
Legyen a birtokunkban egy jó műanyag párkány. Ez fontos, mivel ennek a minősége is meghatározza az eredményt. Amennyiben mindent felmértünk, kiszámoltunk, akkor jöhet a tényleges munka. Tisztítsuk meg a falfelületet, portalanítsuk nedves ruhával! A párkányokat és a végzárókat vágjuk méretre, vasfűrésszel vagy flexszel!
Ne feledjük, hogy a párkánynak 1 cm-es lejtést kell adnia ahhoz, hogy elvezesse a vizet! Annyit tehetünk ennek érdekében, hogy a párkány aljára 20 cm-enként ragasztunk egy-egy faéket, esetleg műanyag darabot, aminek köszönhetően egyenletes lesz a dőlésszög.
Amikor mindent a helyére próbáltunk, akkor egyenletesen purhabozzuk be a párkány helyét és helyezzük fel! Le is súlyozhatjuk, ha egyenletes eredményt szeretnénk és biztosra akarunk menni.
Amikor ezzel is megvagyunk, levehetjük a súlyokat. A párkány végzáró, valamint a fal szélét vékonyan húzzuk ki! De ezzel még nem ért véget a munka!
A takaróléc felhelyezése
Végül nincs más dolgunk, mint a takaróléc felhelyezése. A takaróléccel tökéletesen elrejthetjük a beépített hézagokat. Ebben az esetben az ablak széle és a fal között lévő kipurhabozott távolságot kell megmérnünk. Ajánlott 1-1,5 cm-t rászámolni az ablakra, ami maga a ragasztandó felület.
Ezt követően mérjük meg az ablak káva hosszát és szélességét, majd adjuk meg a megfelelő méreteket! Gondoljuk át, mennyi és mekkora lécre van szükségünk! Távolítsuk el az ablak védőfóliáját, majd töröljük át a felületet!
Miután a káva szélességével megegyező méretre vágtuk a takaróléceket, fél cm-es csíkban kenjük be szilikonnal a bordázott oldalát nyomjuk fel a helyére!
Így történik tehát a műanyag ablakpárkány felragasztása. Remélem, hogy hasznosnak találtad a leírást, és így te is jobban boldogulsz majd. Amennyiben neked is szükséged van néhány új termékre, akkor keresd fel műanyag párkány kínálatunkat, amelyben megtalálhatod, amit keresel!