
A műanyag ablakpárkány vágása – Mivel és hogyan dolgozzunk?
A párkányok felhelyezése nem egy nagy ördöngösség, éppen ezért sokan döntenek úgy, hogy maguk foglalkoznak vele. Azonban előfordul, hogy szembe kell néznünk olyan részfolyamatokkal is, amelyek elvégzése alatt elakadhatunk. A műanyag ablakpárkány vágása például fejtörést okozhat. Mekkora legyen a méret? Mi alapján határozzuk meg és egyáltalán milyen eszközzel vágjunk?
Amennyiben benned is felmerültek már ezek a kérdések, akkor javasoljunk, hogy tarts velünk egy rövid bejegyzés erejéig, amely segíthet választ adni a feltett kérdésekre.
Kell-e műanyag párkány?
Egy minőségi műanyag párkány aranyat ér, ezzel a legtöbb ember tisztában is van. Egy dekoratív párkány egyrészt tökéletes összképet teremt az otthonunkban, másrészt praktikus kiegészítő is, amelyet sokféleképpen hasznosíthatunk. Pakolhatunk rá, tárolhatunk rajta dolgokat, és sok kellemetlenségtől megkímél minket.
Az ablakpárkány egyik legfontosabb feladata, hogy elvezesse a csapadékot és megakadályozza, hogy az eső kárt tegyen a ház szerkezetében. Mind kültéren, mind beltéren rendkívül fontos a megléte.
Azért szeretjük még, mert könnyen és gyorsan beépíthető, nem igényel hosszabb munkálatokat, ráadásul formálható is. Habár a műanyag ablakpárkány vágása nem biztos, hogy a kedvenc szabadidős tevékenységeink közé tartozik. Ráadásul vagyunk páran, akik számára ez a kiegészítő felszerelésének legnehezebb része. De hogyan csináljuk és mire ügyeljünk? A lentebb látható leírásban most mindenre kitérünk.
A párkány felhelyezésének szabályai
Kültéri műanyag párkányainkat általában ragasztással kell felhelyezni és ezt oly módon, hogy körülbelül 1 cm-es lejtést ajánlott biztosítani számukra. A beltéri változatok esetében ez nem olyan lényeges, mivel a lejtés konkrétan a csapadék elvezetése során lesz hangsúlyos.
A külső párkányok falhoz simuló részeinél érdemes szilikon tömítőanyagot is használni. Esetükben az ugyancsak lényeges, hogy a külső peremük a fal síkjától 3 cm-rel lógjon túl, mivel így tudnak megfelelően funkcionálni.
A felszerelés előtt fontos az érintett terület tisztítása, a párkány mélységének és szélességének meghatározása, annak méretre vágása, a lejtés biztosítása, a purhabozás, a súlyozás és a szilikonozás. Végül, ne feledkezzünk meg a takaróléc felragasztásáról sem!
Most pedig tudjunk meg többet arról, hogyan történik a vágás folyamata!
A műanyag ablakpárkány vágása gyorsan, precízen
A legtöbb párkányt méretre, derékszögbe vágva küldik ki nekünk, azonban megeshet, hogy nem egyenes a fal, vagy más környezeti tényezők miatt alakítani kell rajta. Hogyan? Ez roppant egyszerű.
Elég, ha felrajzoljuk a megfelelő méretet a párkányra, majd vasfűrész vagy flex segítségével vágjuk méretre! Amennyiben az utóbb említett eszközt választjuk, érdemes az 1 mm-es korong mellett döntenünk.
Fontos még az is, hogy a végzárókat is ugyanilyen méretűre vágjuk! Amiatt sem kell aggódnunk, hogy nem tökéletesen egyenes a vágás, mivel a végzáró eltakarja azokat.
Azt azonban meg kell jegyezni, hogy az egyes részfolyamatok kihatnak egymásra, vagyis követni kell a lépéseket, illetve minőségi termékekkel érdemes dolgoznunk!
Árnyékolástechnikai weboldalunkon sok hasznos tippet találsz még, ha úgy érzed, több segítségre van szükséged. A párkány vágása tehát nem olyan bonyolult, csak némi odafigyelést igényel. Remélem, neked is segíthettünk abban, hogyan csináld, és mostantól gyerekjáték lesz az egész számodra.