Árnyékolás konkrét elképzelések alapján - 120x150 műanyag ablak redőnnyel, szúnyoghálóval
Napjainkban az árnyékolástechnikában az egyik legkedveltebb kombináció a redőny és a szúnyogháló párosítása. Vannak olyan nyílászáró méretek, amelyek szintén kedveznek ennek az elképzelésnek. Jó példa erre egy 120x150 műanyag ablak redőnnyel, szúnyoghálóval. Milyen lehetőségeink vannak, és hogyan néz ki ez a gyakorlatban? A következő cikkben most erről szeretnénk bővebben írni.
Redőny és szúnyogháló – Mindkettő kell?
Adott a kérdés, ha van redőnyünk, akkor egyáltalán szükség van-e a szúnyoghálóra? A válasz egyértelműen igen. Habár a redőny is képes kizárni a nemkívánatos elemeket, ezt nem tarthatjuk folyamatosan lehúzva, ráadásul nem nyújt 100%-os védelmet a rovarokkal szemben sem. Redőnyeink között rengeteg minőségi darabbal találkozhatnak a látogatók, és külön kategóriát hoztunk létre a szúnyoghálóknak is.
Azonban mindenekelőtt azt kell eldöntenie a vásárlónak, hogy a kombinált vagy a különálló megoldásokat preferálják. Lássuk, mi a különbség a kettő között!
120x150 műanyag ablak redőnnyel, szúnyoghálóval – Tippek és ötletek
Amikor közvetlenül a nyílászáróra szereljük fel a szúnyoghálót, akkor az biztosan távol tartja a bogarakat. Azonban olyan opció is adott, hogy a hálót a redőny készítésével együtt rendeljük meg.
A minőségi redőny megléte fontos, ennek a tokja alá szerelhetjük a szúnyoghálót, s ilyenkor az nem az ablak és a redőny között, hanem kívül helyezkedik el. Fontos megemlíteni, hogy a redőnytok alá szerelt hálók semmilyen kapcsolatban nincsenek a redőnnyel, ezért gyakran alkalmazzák még mellette a feltolásgátlót is.
Továbbá sokan a szúnyoghálót a redőnnyel egybeépítve, kombi változatban szerzik be. Ebben az esetben arra kell figyelni, hogy a redőny és a szúnyogháló elférjen egy tokban, illetve hogy ne gátolják egymást a működés során! Ezeket csak olyan ablakra lehet felszerelni, amelynek a tokjánál (oldalt és felül) elegendő szabad terület van.
Melyik a jobb módszer?
Ezt nehéz így meghatározni, ugyanis mindenkinek másféle elvárásai vannak. A kombinált változatok egyetlen hátránya az, hogy a felépítésükből adódóan a toknál sokkal több rés van. Ezek nagy fokú védelmet biztosítanak a repülő rovarokkal szemben, azonban a falon mászó bogarak ettől még bejuthatnak a lakásba.
A különálló kialakítás esetében már jóval kisebb, a háló súrlódásmentes mozgatását biztosító résekkel találkozhatunk, amelyek megakadályozzák a rovarok bejutását.
A rendelés előtt inkább az érdemes átgondolni, hogy melyik szúnyogháló- és redőnytípus passzol az elképzeléseinkhez, melyik a számunkra legnagyobb védelmet biztosító megoldás. Ebben a segítségedre lehet árnyékolástechnikai weboldalunk is.
Mennyire számít a méret?
Azt mondom; 120x150 műanyag ablak redőnnyel, szúnyoghálóval. Ez így kivitelezhető? De miért fontos a méret, amikor az árnyékolástechnikai termékekről beszélünk? Amikor árnyékolót, szúnyoghálót választunk, akkor ezt a folyamatot nagymértékben befolyásolja a nyílászáró mérete és a környezete is.
Egyértelmű, hogy csak a méretekhez illő produktumokat fogjuk beszerezni, sőt, lehetőségünk van az adott paramétereknek megfelelően is legyártatni azokat. Éppen ezért ezeket a tényezőket nem szabad félvállról venni!
Látod, mennyi teendő akad az árnyékolással kapcsolatban? Ha van még kérdésed, keress minket bizalommal, és mi segítünk kiválasztani a megfelelő szúnyoghálót és redőnyt!