A műanyag ablak tisztítása valójában gyors és egyszerű
A fából készült ablakok nagyon sok törődést igényelnek és elég kényesek is, emiatt sokan inkább a műanyag változatok mellett döntenek. Meglehet, hogy ezek akár évekig is kibírják alaposabb karbantartás nélkül, viszont a rendszeres mosás nagyon fontos. A műanyag ablak tisztítása tehát nagyon könnyű, és egy kis odafigyeléssel ragyogóvá is varázsolható.
A következő pár sorban most megmutatjuk, hogyan csináld! Tarts velem egy rövid cikk erejéig!
Kezdjük az ablakkerettel!
Az ablaktisztítás tipikusan az a kötelező feladat, amelyen szeretnénk minél hamarabb túljutni. Ennek a módja attól is függ, hogy milyen ablakunk van. Árnyékolástechnikai weboldalunkon sokféle termékkel és tippel találkozhatsz.
A műanyag ablakok keretének tisztítását a zsanérok és a keretek belsejével kell kezdeni. Az ablak kinyitása után porszívóval távolíthatjuk el a felgyülemlett port, ezután jöhet a szappanos, tisztítószeres, langyos vízbe mártott rongy. Amennyiben makacs foltokkal állunk szemben, akkor puha kefét is használhatunk erre a célra.
Lényeges, hogy magán a kereten semmi esetre se használjunk üvegtisztítót, fehérítőt, szeszt vagy maró hatású szereket!
A gumitömítés ápolása szakszerűen
A gumitömítések nagyon érzékenyek, ezért ezekkel óvatosan kell bánnunk. Ebben az esetben is segíthet a meleg, szappanos víz, azonban ne hagyjuk, hogy az bármilyen vegyszerrel érinkezzen! Ne használjunk súroló hatású kefét vagy drótszivacsot a kereket, a tömítések tisztításához, mivel ezek helyreállíthatatlan károkat tudnak okozni!
A tömítés tulajdonképpen nemcsak az esztétikáról, magáról az ablak egészségéről is szól. A por és a páralecsapódás eltávolítása azért is fontos, mert enélkül jó eséllyel penészessé is válhatnak.
Műanyag ablak tisztítása helyesen
Egy jó műanyag ablak napjainkban évtizedeken át kitart, és talán életünkben csak kétszer vagy háromszor kell cserélnünk, és ez igaz a minőségi műanyag kiegészítőkre is. Olvashattál már arról, hogy az ablak közvetlen környékét hogyan szedd rendbe. Érdemes a fentebb említett feladatokkal kezdeni, hogy ne piszkítsuk be az üveget.
Az üveg tisztítása már másféle megközelítést igényel. Sokan a mikroszálas törlőkendő mellett voksolnak, mivel remek nedvszívó képességgel rendelkeznek, de az sem utolsó, hogy nem karcolnak, nem hagynak nyomot, és a szöszök miatt sem kell aggódnunk.
Ilyen mozdulatokkal dolgozz!
A profi ablaktisztítók előszeretettel használják az ablaklehúzót, azonban ehhez egy kicsit már érteni is kell. Ezt kizárólag lefelé szabad húzni, mert így az összes felesleges víz a padlóra kerül majd.
A fő probléma azonban a foltos és csíkos üveg. A speciális ablaktisztítók alkalmazása lényeges, de mégis a mozdulat fog dominálni. Ha az egyik oldalt vízszintes, a másik oldalt pedig függőleges irányú mozdulatokkal töröljük le, akkor meg leszünk elégedve a végeredménnyel.
A párkány letörlése
Végül, de nem utolsósorban a párkány törlésére is időt kell szánnunk. Ehhez is a puhább szivacsok és a rongyok képesek kellőképpen asszisztálni nekünk. Előfordulhat, hogy a makacsabb szennyeződések feloldásához be kell áztatni a párkányt. 5 perc várakozás után jöhet a dörzsölés. Amennyiben így is menthetetlen, szerezz be egy új darabot műanyag ablakpárkány kínálatunkból!
Remélem, hogy hasznosnak találtad tippjeinket. Ne feledd, tisztíts rendszeresen!