
Megoldható-e a redőnycsere házilag, saját kivitelezésben?
Szükséges lehet a redőnycsere, ha régi árnyékolóink elhasználódtak, meghibásodtak, és nem javíthatók, vagy szervizelésük sokba kerülne. De dönthetünk a csere mellett akkor is, ha a korábbinál esztétikusabb megjelenést, kényelmesebb használatot szeretnénk.
Bár feltalálásuk óta alapvető felépítésük ugyanaz maradt, ma már műanyag vagy alumínium lamellákból épülnek fel, hiszen ezek révén a hő- és hangszigetelés szempontjából is hatékonyabbak. Sőt, az alumíniumszerkezetek motorizálhatók is, ami nagyobb komfortot és energiahatékonyságot eredményezhet. Amennyiben a redőnycsere mellett döntünk, azt magunk is elvégezhetjük, így jelentős költséget spórolhatunk. Mutatjuk, milyen lehetőségeid vannak, és hogyan csináld!
Hatékony árnyékolás
Az árnyékolástechnika ma már az építészeti tervezés része, ugyanis a különféle árnyékoló szerkezetek segítségével akár jelentősen csökkenthetjük otthonunk fűtési és hűtési költségeit, továbbá a háztartás károsanyag-kibocsátását. Változatos árnyékolók közül választhatunk ízlésünk, az épület stílusa, az elérni kívánt hatások, valamint az erre a célra elkülönített költségvetés alapján.
A belső árnyékolók, a függönyök, reluxák, rolók nagyszerűek lehetnek a fény kizárására vagy szabályozására, illetve az enteriőrök dekorálására, azonban jellemzően kevésbé hatékonyak a hővel szemben. A tökéletes megoldást a kültéri szerkezetek nyújtják, amelyek leengedett pozícióban meggátolják, hogy a napsugarak elérjék az üvegfelületeket. Különösen kedveltek a klasszikus redőnyök, de egyre többen választják a modern megjelenésű zsaluziákat is, illetve reneszánszukat élik a zsalugáterek is.
Amit a redőnyökről tudni érdemes
Egy német asztalosmester alkotta meg a rendkívül praktikus redőnyt a 18. században, igaz akkor még falamellák alkották a palástját, és kurblival vagy gurtnival voltak működtethetők.
A mai redőnyök működése mit sem változott az elmúlt évszázadok során, kivéve talán azt, hogy ma már elektromosan is szabályozhatók, automatizálhatók. Napjainkban azonban már csak régi épületeken találunk fából készült szerkezeteket, a modern változatok műanyag- vagy alumíniumpalásttal rendelkeznek. Utóbbiaknak egy teljes bejegyzést szenteltünk korábban, megtudhatod, milyen előnyöket kínálnak a téli időszakban. Mind a műanyagból, mind az alumíniumból készült szerkezetek lényegesen kedvezőbbek a hő- és a hangszigetelés szempontjából, továbbá megkönnyítik a karbantartást és a tisztítást is. Számos színben rendelhetők manuális és elektromos, rejtett vagy külső tokos változatban.
Redőnycsere házilag
Egy redőnynek egész évben nagy hasznát vehetjük, nyáron a meleget tarthatjuk távol az üvegfelületektől és a lakótértől, télen pedig a hideget zárhatjuk ki, így ha tönkremegy, érdemes gondoskodni a cseréjéről. De dönthetünk emellett akkor is, ha a meglévő szerkezet megkopott, korszerűtlen, vagy felhúzása és leeresztése nehéz, esetleg színben nem passzol a nyílászáróhoz, épülethez. De a komfortunkat is fokozhatjuk, ha kihasználjuk a kor technikai vívmányait, és elektromos, programozható redőnyt telepítünk. Cserélhetjük az össze elemet vagy csak a meghibásodott részeket.
Hívhatunk szakembert a munkához, de magunk is elvégehetjük, ha költséget vagy időt szeretnénk megtakarítani, és alkalmasnak érezzük magunkat a feladatra. A megfelelő redőny kiválasztása nem is olyan egyszerű, számos kérdést kell átgondolni. Webáruházunkban minden alkatrészt megtalálsz, ha magad állnál neki, sőt még jó tanáccsal is szolgálunk, szakértő kollégáink készséggel állnak rendelkezésedre.