Milyen redőnyméretek vannak?
A redőnnyel mindenki jól jár, különösen most, amikor olyan világot élünk, ahol nem mindegy, hogy mekkora a rezsiköltségünk. A redőny kiválasztása során különféle színárnyalatokban, kialakításokban gondolkodhatunk és persze elegedhetetlen, hogy közelebbről is megismerjük a különböző redőnyméreteket.
Ne feledd, a megfelelő méretű árnyékoló kiválasztása rendkívül fontos, több szempontból is! A következő bejegyzésben most segítünk neked kitalálni, hogy mekkora darab illik az ablakodhoz.
Hogyan számítsuk ki a megfelelő redőnyméretet?
A legelső lépés a méret meghatározása lesz, legyen szó bármilyen árnyékolóról. Műanyag redőnyeink között számos olyan darabra lelhetsz, amelyek éveken át helytállnak majd, de mielőtt fejest ugranál a vásárlásba, érdemes ismerned a pontos méreteket.
A redőny méretét minden esetben a szélesség és a magasság határozza meg, ami tulajdonképpen a redőny külső méretét jelöli, a redőnytokkal és a lefutókkal együtt számítva. Először is igazodni kell a nyílászáró méretéhez, másodszor, a tok méretét mindig az ablak magasságával ajánlott társítani.
Hogyan mérjünk helyesen?
Ez csak elsőre tűnik egy kicsit nehéznek, de valójában egyáltalán nem az. A helyes méretvétel az ablakkáva, tehát a faltól falig terjedő részének mérését jelenti. Lényeges, hogy a kint elhelyezkedő redőnyök esetében a külső falsík mentén kell a mérést elvégezni.
Ezután feltehetjük magunkban a kérdést, hogy egyáltalán milyen típusú redőnyt akarunk beszerezni? Az alkatrészek mérete és szerkezete szintén kihat a teljes méretre, ezért tudatában kell lennünk annak, hogy az egyes típusokhoz milyen adatok tartoznak.
Redőnyméretek - Amivel még sokan nincsenek tisztában
A minőségi redőnyhöz általában legalább ugyanilyen jó redőnytok tartozik, s ennek a toknak három típusa ismert; van külső és belső redőnytok, illetve vakolható redőnytok is. Magát a redőnytok méretét számos tényező befolyásolhatja, ilyen például a redőny magassága, illetve a beépített redőnyléc vastagsága.
A külső redőnytok esetében a redőnylécek többnyire 37-39 mm-esek lehetnek. Megkülönböztetünk hagyományos műanyag redőnyt, új típusú műanyag és alumínium darabokat is.
A hagyományos változatoknál az alábbi méretek adottak: 190-200 cm magasságig 15x15 cm, majd 240-260 cm magasságig 17x17 cm. Az új típusú termékeknél pedig ezen paraméterekkel kell számolnunk: 150-160 cm magasságig 137x137 mm, 190-200 cm magasságig 150x150 mm, 240-260 cm magasságig már 165x165 mm és 290-310 cm magasságig 180x180 mm.
Míg a vakolható redőnytok mérete 165x165 mm 250 cm magassághoz, addig a belső redőnytok méretei 220-230 cm magasságig 205x165 mm, aztán 330-350 cm magasságig 205x205 mm.
A kiválasztás folyamata
A legfontosabb az, hogy a leendő redőnyünk passzoljon a lakás falának, berendezésének színéhez, stílusához, ugyanakkor a méret területén se bakizzunk. A végleges választáshoz sokszor érdemes szakember véleményét is kikérni. Ebben segíthet neked árnyékolástechnikai weboldalunk és annak szakemberei.
Ne feledd, napjainkban folyamatosan változik az időjárás és az éghajlat, valamint az árak is. A hideg-meleg elleni védekezésnek ma már van egy gazdasági oldala is. A redőnyökkel megkímélhetjük magunkat a hidegtől és a hőségtől, plusz sokat spórolhatunk velük. A vásárlás során azonban kifejezetten ügyelni kell a méret tökéletes meghatározására.