Redőnymotor teljesítmény – A motorizált árnyékolástechnika műszaki paraméterei
Ma már aki teheti, automatizálja az árnyékolást, mivel így sem nem vész kárba az idő, ráadásul nem kell keresni valakit, akire rábízzuk az ilyen teendőket, ha nem vagyunk otthon. Ehhez általában masszív redőnyre, redőnymotorra, kapcsolókra, távirányítókra is szükség van, de a legjobb, ha komplex rendszereket szemelünk ki magunknak. De mit kell tudni a műszaki háttérről? Milyen az optimális redőnymotor teljesítmény? Hogyan válasszunk a különféle produktumok közül?
A következő cikk azért született, hogy körbejárhassuk a témát. Derítsünk ki mindent együtt!
Minden, amit a redőnymotorokról tudni érdemes
Ahhoz, hogy egy önműködő rendszerben biztosítsuk az árnyékoló mozgatását, szükségünk lesz egy minőségi redőnymotorra. De miért olyan nélkülözhetetlen ez az alkatrész ezen rendszer kiépítéséhez? Lássuk!
Ma már a motoros hajtórendszerek előnyeit egyre többen aknázzák ki otthonukban is, hiszen ez a komfortos használaton túl a biztonságos környezet megteremtése miatt is vonzó az emberek szemében. Ez természetesen a redőnyökre is igaz és a hozzájuk kapcsolható praktikus alkotóelemekre is.
Redőnymotor nélkül lehetetlen automata rendszert kiépíteni, mivel ez garantálja a hajtást, mozgatást. Ennek a rendszernek ugyanakkor többféle típusa is létezik, ezért a következő alcím alatt górcső alá is vesszük őket. Valójában mindegyiknek megvan a maga előnye, mindegyik hasznos, tehát nem egyszerű a döntés, de a legjobb, ha egyesével bemutatjuk őket.
Milyen típusú redőnymotorok, rendszerek vannak?
Különösen széles kínálattal rendelkező árnyékolástechnikai weboldalunkon sokféle termék érhető el, így evidens, hogy a redőnymotornak sem csupán egyetlen típusát hozzuk forgalomba.
Kiemelhető például a rádiós vezérlés, ami lehetővé teszi, hogy akár már időkapcsoló nélkül, előre programozzuk a nyitás és zárás idejét. Ennek köszönhetően a vezérlés mindig automatikusan mozgatja majd a redőnyöket, olyankor is, amikor nincs senki a lakásban.
A kapcsolós motorok ugyanakkor, ahogy azt a nevük is sejteti, egy vagy több kapcsoló segítségével mozgathatók, ami szintén könnyen, kényelmesen használható, habár ehhez már jelen is kell lennünk.
Végül, de nem utolsósorban az akadályérzékelős motorokhoz már egy plusz védelmi funkció is társítható; ugyanis a beépített védelem célja, hogy megóvja a redőny, a motor és az útjába kerülő tárgy, személy épségét.
Redőnymotor teljesítmény és egyéb műszaki adatok
A dolog műszaki részével nem mindenki van tisztában, ezért szerettünk volna erről is szót ejteni. A redőnyt tehát csőmotorok mozgatják, amelyek általában 230 V-os feszültséggel működő aszinkron motorok. Többféle átmérőjű redőnymotor is létezik: 40 vagy 60 mm.
A legtöbb ilyen produktum ugyanakkor mechanikus végálláskapcsolóval, kézi vészhajtókarral rendelkezik, s alkalmas garázskapu, napellenzők és redőny hajtására is. A redőnymotor teljesítménye szintén nem mindig ugyanakkora, de körülbelül 200-300 W körül mozog, ami 3-4 izzónak felel meg.
Amennyiben szeretnél te is egy gazdaságos automata rendszert kiépíteni, akkor keresd fel redőnymotor kínálatunkat és biztosan megtalálod az ahhoz szükséges eszközöket, termékeket! Remélem, hogy minden simán megy majd, de ha bármikor is elakadnál, keresd bátran munkatársainkat, akik szívesen segítenek neked!