Mikor jó választás a népszerű reluxa?
A reluxa az egyik legelterjedtebb, legtöbbek által ismert és alkalmazott belső árnyékoló megoldás, ugyanis stílusos, dekoratív, hosszú élettartamú, és nemcsak sötétítésre alkalmas, hanem korszerű, hőszigetelt változatban a hővédelemben is részt vesz.
Az épületek energiahatékonyságának biztosításához az árnyékolástechnika elengedhetetlen. Különféle külső és belső árnyékoló szerkezetek közül választhatunk, melyek közül talán a jó öreg redőny és a modern megjelenésű reluxa a legtöbbek által választott megoldások. Hogy még milyen más megoldást választhatunk függöny helyett, arról egy korábbi bejegyzésünkben olvashatsz. Azonban ha a redőny és a reluxa között vacillálsz, jó, ha tisztában vagy vele, mire alkalmas az egyik és mire a másik. Bejegyzésünkben erről is szó lesz, illetve részletesebben értekezünk a reluxa előnyeiről és esetleges hátrányairól, tarts velünk!
Az árnyékolástechnika szerepe
A háztartások energiafelhasználásának jelentős részét teszi ki télen a fűtés, és ma már a forró nyarak miatt a belső terek klimatizálása. Az energiahatékonyság, vagyis a fűtési/hűtési költségek csökkentése érdekében nemcsak az épületek hőszigetelésére, korszerű fűtési rendszer alkalmazására van szükség, jelentős költség megtakarítható a megfelelő árnyékolástechnika által is.
A hőszigetelés az üvegfelületek külső oldalán elhelyezett árnyékolók révén biztosítható, ugyanis ezek nem engedik át a napsugarakat, ezáltal a belső terek hőmérséklete nem emelkedik. De ugyanezen az elven télen meggátolják az üvegfelületek lehűlését. Bizonyos esetekben a külső árnyékolók nem alkalmazhatók, illetve utólagos szerelésük nagy munkával és jelentős költséggel járhat. A külső megoldások árnyékolás tekintetében nem feltétlen jobbak, mint a belső árnyékoló szerkezetek, ugyanakkor a hő- és a hangszigetelés, valamint a biztonság szempontjából mindenképpen előnyösebbek.
A legnépszerűbb belső árnyékolók
A belső árnyékoló szerkezetek az ablakok, teraszajtók belső oldalára kerülnek, és amellett, hogy a fényzárásban, a sötétítésben játszanak szerepet, dekorációs jelentőségük sem elhanyagolható.
Nagy előnyük, hogy szinte minden nyílászárószerkezet-típusra, illetve a falra is szerelhetőek, és utólag is bármikor dönthetünk az installációjuk mellett. Számos fajtájuk és kialakításuk létezik, nagyszerűen illenek a különböző stílusokhoz, barátságos megjelenést biztosítanak a beltereknek, a lakások díszei lehetnek. Mivel nincsenek kitéve az időjárás viszontagságainak – ez alól csak a napsugárzás képez kivételt –, tartós megoldásnak bizonyulnak. A sötétítő és díszítő függönyök mellett a reluxák, a különféle rolók, a roletták és a szalagfüggönyök szolgálnak belső árnyékolásra.
Ezért jó választás a reluxa!
A reluxa nem véletlenül az egyik legnépszerűbb belső árnyékoló, ugyanis sokoldalú és dekoratív, rendelhető különböző színekben és kivitelekben, egyedi méretekben is. A hőszigetelt alu lamellákkal szerelt reluxák nyáron hozzájárulnak a belső terek hőszabályozásához, továbbá igény szerint állítható a lamellák dőlésszöge, így az általuk átengedett fény mennyisége is, ezáltal gátolják a belátást is.
Kétféle lamellaszélességben – 16 és 25 mm-es –, valamint rengetegféle színben, többféle felülettel és akár faerezetes kivitelben is választhatók, így minden stílusú környezet díszei lehetnek. Helyigényük kicsi, utólag is gyorsan és egyszerűen szerelhetők akár a nyílászáróra, akár a falra. További előnyük a kedvező áruk. A reluxák mozgatása kézzel vagy motor segítségével, automatizáltan történhet.
Árnyékolástechnikai megoldásokhoz válaszd a Redőny Diszkontot!