Milyen típusú, tetőablakra való külső árnyékolók közül választhatunk?
A tetőterekben még a legtökéletesebb szigetelés mellett is elviselhetetlen meleg tud lenni egy napfényes nyári napon, ha nem gondoskodunk megfelelő, a tetőablakra való külső árnyékolókról.
Ezen lakóterekben még fontosabb az ablakok árnyékolóval történő ellátása, hiszen a fény felülről még közvetlenebbül áramlik be, ami alváshoz, tévézéshez és még jó néhány tevékenység végzése közben sem ideális. De még ennél is nagyobb jelentősége van az üvegfelületek külső oldalára kerülő árnyékolóknak, amelyek a hővédelemben játszanak kiemelt szerepet. Bejegyzésünkben megnézzük, milyen lehetőségek közül választhatunk, ha hatékony védelmet keresünk a tűző nap ellen a tetőtéri ablakokra. Vajon a hagyományos nyílászárókra alkalmazott redőnyök ez esetben is megoldást jelenthetnek?
Tetőterek speciális problémái
Sokan szeretik a ferde tetők által határolt tetőtereket kuckós, otthonos hangulatuk miatt, és szívesen költöznek ilyen lakásba. Mások számára a tetőtér beépítése az egyetlen módja annak, hogy bővítsék az életterüket, ha gyarapodik a család. De bármi is az oka, egy bizonyos, hogy a beépített tetőterek kialakításánál számos tényezőt kell figyelembe venni. A víz- és hőszigetelés ezek közül a legfontosabbak, de nemcsak a tetőszerkezet, hanem az ablakok vonatkozásában is.
Dönthetünk modern tetősíkablakok beépítése mellett, illetve választhatunk klasszikus álló tetőablakokat. Mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai, így a döntés egyrészt egyéni preferencia kérdése, másrészt építéshatósági előírások határozhatják meg, hiszen az utcáról nézve más látványt nyújt az egyik és a másik megoldás.
Hővédelem a tetőterekben
Lakott tetőterek esetén a tetőszigetelés elengedhetetlen, és a lehető legjobb technológiát kell választani, hiszen nagyban befolyásolja a klímát, az élhetőséget. Nem megfelelő szigetelés esetén vagy annak hiányában nyáron a tetőre tűző nap elviselhetetlenül felmelegíti a tetőterek belső hőmérsékletét, illetve télen a hideg lehetetleníti el a komfortos ott tartózkodást. Ennek érdekében a nyílászárók napfény elleni védelméről is gondoskodni kell.
Míg a belső árnyékolóknak is megvan a maga létjogosultsága, hiszen a fény szabályozásában és az enteriőr díszítésében egyaránt szerepük van, addig a hatékony megoldást a külső árnyékolók jelentik. A választott tetőablakok típusától függően dönthetünk különféle árnyékolók mellett.
Tetőablakra való külső árnyékoló – melyiket válasszuk?
Álló tetőablakok esetében a klasszikus redőnyök tökéletes megoldást jelentenek, ráadásul ezek némi barkácstehetség birtokában akár házilag is elkészíthetők. 100%-os fényzárást biztosítanak, a szerkezet sajátosságainak köszönhetően bárhol megállíthatóak, így igény szerint szabályozható általuk a beáramló fény mennyisége. Választhatunk műanyag vagy alumínium szerkezeteket különféle színekben, standard és egyedi méretben, manuális vagy nagyobb komfortot nyújtó elektromos vezérléssel. Nagyszerű, 2 az 1-ben megoldást nyújthatnak a szúnyoghálóval kombinált Alu Mini Kombi redőnyök, amelyek nemcsak a napfény, de a rovarok ellen is védik a tetőtereket.
Tetősíkablakok árnyékolására korszerű hővédő árnyékoló rolók jelentenek jó megoldást, A redőnyök a tetőablak hajlásszöge miatt nem megfelelőek erre a célra.
Külső és belső árnyékolókat, szúnyoghálókat, ablakpárkányokat és egyéb nyílászáró alkatrészeket és kiegészítőket kínálunk kedvező áron, gyere és vedd meg nálunk, amire szükséged van!