Az ablakpárkány beépítése nem is olyan nehéz!
A nagy házalakítás nem feltétlenül mindenkinek arról szól, hogy minden tökéletes legyen. Na jó, azért törekedünk arra, hogy minőségi eszközökkel dolgozzunk és a lehető legjobb végeredmény szülessen, de nem kizárólag ez dominál. Sokan inkább kísérletezünk az anyagokkal, a technikákkal, mert jó érzés, hogy valamit mi is hozzáteszünk az egész folyamathoz. Ráadásul vannak olyan feladatok, amelyek miatt felesleges szakembernek fizetni. Az ablakpárkány beépítése például éppen egy ilyen feladat.
Ha még korábban nem próbáltad, de szívesen nekivágnál, akkor tarts velünk és mi segítünk neked! Szerszámokat kézbe, gyerünk!
Minden a felméréssel és a tervezéssel kezdődik
Tudom, hogy sokszor hallottad már ezt és biztosan a könyöködön jön ki; de csak akkor tudsz hozzálátni a munkának, ha alaposan felmérted a helyet és megvannak a szükséges adatok. Árnyékolástechnikai produktumokkal foglalkozó weboldalunkon ugyan sokféle termék akad, azonban mindenekelőtt a méretre kell alapoznod. Ez nagyon befolyásol mindent.
A párkány helyét, annak méretét tehát a párkány teljes hosszával, szélességével és mélységével határozhatod meg.
A szélesség az ablakkeret és a fal síkja közötti távolság, viszont ehhez mindig plusz 3 cm-t kell hozzáadni. Ez azért lényeges, mert így az esővíz nem a falon fog lefolyni. A hosszúságot az ablakkáva legszélesebb pontja adja meg neked.
Ezzel meg is volnánk, most lássunk neki a tényleges munkának!
Ha végeztünk az előmunkálatokkal…
Először is meg kell tisztítani a párkány helyét. Ebben egy nedves ruha lesz a segítségünkre. Muszáj portalanítani, ellenkező esetben a purhab a felületre köt, s ez bizony a párkány felválását is eredményezheti. Töröld le a durva szennyeződéseket, a vizet!
A következő lépés a méretre vágás, már ha szükséges. Mi például a minőségi ablakpárkányainkat méretre vágva szállítjuk, és a vágás teljesen díjmentes. Tehát ezt a lépést ki is hagyhatjuk.
Előfordulhat azonban, hogy a falnyílás nem derékszögű, ezért egy kicsit igazítani kell a párkányon. Ehhez elég egy vasfűrész vagy egy elektromos vágószerszám.
Ezután felteheted a párkányvégeket. Ezeket egy méretben szerezheted be, de bizonyos típusok esetében egy darab párkányvég ad ki 2 darabot. Ilyenkor csak méretre kell vágni a fentebb említett eszközök valamelyikével.
Lényegében csak ezen feladatok kivitelezése után vehetjük kezünkbe magát a párkányt.
Ablakpárkány beépítése
Már majdnem készen vagy! Az ablakpárkány beépítése során az utolsó lépés a párkány felhelyezése lesz. 1 cm lejtésre lesz szükség, ezért az ablakkeret közelében egy kisebb faéket kell felszerelni, de a párkány egy darabkája ugyancsak megteszi.
A purhab hullámvonalban kerüljön fel, ezt követően fektesd rá a párkányt! Tegyél rá valamiféle nehezéket. Purhabból kizárólag téli típust használj, mert ez nem tágul túl gyorsan és nem nyomja fel a párkányt! A purhabon feltüntetett száradási időt minden esetben tartsd be! A száradást követően leveheted a védőfóliát. Ennyi az egész. Most már gyönyörködhetsz benne.
Persze a sikeresen elvégzett munka nem csak az ideális technika és munkafolyamat eredménye, speciális, strapabíró ablakpárkány szintén kelleni fog. Ebben mi támogatunk téged, a többi pedig rajtad múlik. Ha alapos és precíz vagy, akkor éveken át kitart a párkányod.
Remélem, hasznosnak találtad a leírtakat. Amennyiben még maradtak kérdéseid, akkor keress minket bizalommal!